Galeria malarstwa

To internetowa galeria malarstwa Agaty Padol, składająca się z podstron, na których obrazy są umieszczone tematycznie. Wystarczy kliknąć  w nazwę, na przykład: kobiety lub kryształy, by zobaczyć obrazy z tego tematu. Oczywiście jest to podział umowny. Obrazów jest bardzo dużo i było konieczne ich pogrupowanie, żeby łatwiej można było ogarnąć twórczość malarki. Prace są wymieszane i nie zachowana jest ich chronologia, co może dawać okazję na porównań i wniosków. 

 • Morze, akryl, płótno 100 x100 cm

  Abstrakcje na płótnie

  Malowanie obrazów abstrakcyjnych to proces. Czasami dopiero po nałożeniu kolejnej warstwy, czy zmianie jakiegoś fragmentu uzyskuje się dany efekt. Malarz nigdy nie wie w co zamieni się puste płótno ale musi być czujny by w odpowiednim czasie uznać obraz za ukończony. W przeciwnym razie można zniszczyć cały zamysł. 

 • Kobiety III 30 x 40 cm

  Kobiety

  Agata Padol maluje kobiety w różnych sceneriach, technikach i kolorystyce. Jest to malarstwo nowoczesne, ujawniające wrażliwość na kolor i pełne zaskakujących rozwiązań.

 • Pryzmat A 150 x 100 cm

  Kryształy

  Kryształy to cykl obrazów abstrakcyjnych na płótnie inspirowanych krystaliczną budową materii.

 • Niedostępny

  Miasta i domy

  Artystka Agata Padol pokazuje obrazy nowoczesne inspirowane tkanką miejską, pełne przestrzeni i klimatu. Są to obrazy olejne lub akrylowe na płótnie na formatach od 100 x 80 cm do 100 x 140 cm.

 • Bryczka 100 x 80 cm

  Najnowsze obrazy 2019

  Nowości z roku 2019, malarstwo abstrakcyjne na płótnie, obrazy na różnych formatach. Przez rok znajdują się w nowościach a później trafią do swoich kategorii. 

 • Dolina, papier, tempera 100 x 80 cm

  Obrazy inspirowane naturą

  Agata Padol rozpoczęła swoją twórczość, zaraz po rozpoczęciu studiów na ASP w Poznaniu w roku 1987 od kolorowych i ekspresyjnych rysunków pastelami na formacie 100 x 80 cm. 

 • Wir 140 x 100 cm

  Ponad Chmurami 2012-2014

  Ile razy patrzymy w niebo

  Ile razy podziwiamy tą niemą orkiestrę

  niemierzalną i nieprzewidywalną

  Czy zachwycamy się lekkością ciężaru chmur

 • Agata Padol Albin Art Oslo

  Portrety na płótnie

   W jednym spojrzeniu, w jednym wizerunku czasem trudno zamknąć obraz danej postaci. Nie o portret bowiem mi chodzi a raczej o ludzi, którzy zapisali się i zapisują się w naszej pamięci. 

 • Flaming 100 x 80 cm

  Zwierzęta

  Tutaj obrazy na płótnie lub na papierze inspirowane światem zwierząt, kolorami, jakie ten świat wnosi oraz temperamentem poszczególnych gatunków.

 • Wazon 50 x 40 cm

  Kwiaty

  Agata Padol maluje kwiaty w sposób niezwykle oryginalny.